Rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego w Rybniku

Niebawem mieszkańcy będą mogli ponownie głosować na wykorzystanie środków z budżetu obywatelskiego. Wielkimi krokami zbliża się okres głosowania, jednak zanim to nastąpi, mieszkańcy będą mogli składać wnioski projektów. Wnioski i propozycje projektów do realizacji w 2023 roku będzie można składać już od 1 maja do 10 czerwca tego roku.

Pula pieniędzy do wykorzystania przez mieszkańców w budżecie Miasta Rybnik

W każdym roku z funduszy budżetu obywatelskiego udaje się realizować liczne projekty. Tegoroczny harmonogram prac związanych z budżetem obywatelskim Miasta Rybnik na rok 2023 został już opublikowany. W związku z tym wiemy już, kiedy dokładnie mieszkańcy będą mogli składać propozycje projektów do zrealizowania w przyszłym roku.

Oficjalny harmonogram prac nad obywatelskim budżetem

Miasto Rybnik zaprezentowało już oficjalny harmonogram prac w związku z lokalnym budżetem obywatelskim. Od maja do kwietnia odbędzie się promocja programu wśród mieszkańców. W tym czasie odbędą się również pierwsze konsultacje wszystkich pomysłów. Od 1 maja do 10 czerwca będzie trwał nabór projektów, które będą następnie oceniane pod różnymi kątami. I etap związany z oceną merytoryczną oraz formalną zgłoszonych projektów będzie trwał do 23 września tego roku. Tego dnia też zostanie opublikowany wykaz projektów, które będą brały udział w oficjalnym głosowaniu.

Głosowanie nad projektami zatwierdzonymi przez urzędników odbędzie się w dniach 3-9 październik. Oficjalne ogłoszenie wyników odbędzie się dnia 14 października 2022 roku. Więcej informacji na temat budżetu obywatelskiego w 2023 roku znajdziemy na oficjalnej stronie internetowej miasta Rybnik.