Odrodzenie miejskiego wodomatu na placu przy ulicy Skłodowskiej-Curie

Na placu przy ulicy Skłodowskiej-Curie, znanej również jako „skwer z tulipanami”, niebawem dobiegną końca prace renowacyjne przy lokalnym wodomacie. To rewolucyjne urządzenie, które jest jednym z pierwszych tego typu w całym kraju, dostarcza mieszkańcom najwyższej jakości wodę, certyfikowaną jako źródlana. Zapewnienie dostępu do takiego rodzaju wody to odpowiedź na rosnące potrzeby społeczności lokalnej.

Woda dostępna w tym innowacyjnym urządzeniu pochodzi ze studni na ulicy Tęczowej. Wodomaty są inicjatywą lokalnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji i umożliwiają mieszkańcom zakup wody w formie, która najbardziej im odpowiada: gazowanej, niegazowanej lub z sokiem. To świetna propozycja dla tych, którzy szukają alternatywy dla napojów dostępnych w sklepach.

Urządzenie jest wyposażone w automat do płatności, który akceptuje monety o nominałach od 10 groszy do 5 złotych. Należy jednak pamiętać, że maszyna nie wydaje reszty, dlatego warto mieć przy sobie odpowiednią ilość drobnych. Dla tych, którzy cenią sobie wygodę, istnieje również możliwość płatności za pomocą karty wodomatu, dostępnej do zakupu i doładowania bezpośrednio przy urządzeniu.

Nowe otwarcie wodomatu planowane jest na 1 maja, a korzystanie z niego będzie możliwe aż do jesieni. To gwarantuje dostęp do zdrowej i smacznej wody przez większą część roku – świetne rozwiązanie dla osób dbających o środowisko, które chcą zastąpić jednorazowe plastikowe butelki tymi wielokrotnego użytku.