Ministerstwo Aktywów Państwowych ujawnia kryzysowy stan Poczty Polskiej: "Otrzymano w stanie tragicznym"

Wtorkowe doniesienia z Ministerstwa Aktywów Państwowych ukazały alarmujący stan rzeczy dotyczący Poczty Polskiej. Z informacji podanych przez resort wynika, że narodowy operator pocztowy odnotował rekordową stratę netto na poziomie 600 milionów złotych w 2023 roku. Mimo to, Ministerstwo Aktywów Państwowych podkreśla, że nie wyklucza istnienia firmy o prawie pięciusetletniej tradycji, jednak przyznaje konieczność przeprowadzenia gruntownej transformacji, aby poprawić sytuację Poczty.

Minister aktywów państwowych, Borys Budka, w wywiadzie udzielonym dla TVN24 dnia 19 kwietnia wyraźnie stwierdził: „Poczta Polska znajduje się w stanie tragicznym, z ponad 600 milionami złotych straty netto za ostatni rok. Co więcej, rząd Zjednoczonej Prawicy nie umiał efektywnie zgłaszać zwrotu kosztów tzw. usługi powszechnej”.

Resort podkreśla, iż od dnia przejęcia nadzoru nad Pocztą Polską przez Ministerstwo Aktywów Państwowych, władze MAP podjęły intensywne działania mające na celu rozwiązanie problemów operatora.