Drużyna ROW Rybnik wróciła z obozu przygotowawczego w Zakopanem

Lada moment startuje kolejny sezon żużlowy w Polsce. Już na początku kwietnia zawodnicy ROW Rybnik oraz wszystkie pozostałe zespoły przystąpią do sezonu 2022. Z kolejnego obozu przygotowawczego wrócili zawodnicy oraz sztab trenerski lokalnej ekipy ROW Rybnik.

Obóz przygotowawczy drużyny ROW Rybnik w Zakopanem

Kolejny sezon żużlowy przed nami. Ekipy występujące w polskiej lidze żużlowej odbywają kolejne zgrupowania przygotowujące do sezonu. Kierownictwo z Rybnika postanowiło zorganizować obóz przygotowawczy w Zakopanem. Jak mogliśmy się dowiedzieć od osób z drużyny z Rybnika, obóz w Zakopanem poświęcony był integracji zespołu oraz pracy nad wydolnością. Zawodnicy od samego rana mieli treningi wytrzymałościowe i wydolnościowe. Oprócz tego sporo chodzili po górach, a okres spędzony właśnie w Zakopanem minął im bardzo szybko. Wszystko za sprawą ciągłych treningów, ale i rozmów o sporcie i o życiu.

Warto dodać, że już w marcu ROW Rybnik odbędzie pierwsze sparingi przed nadchodzącym sezonem żużlowym 2022. Rywalami ekipy z Rybnika będzie m.in. ZOOleszcz GKM Grudziądz, a więc drużyna występująca w PGE Ekstralidze, Texom Stal Rzeszów z drugiej ligi oraz Cellfast Wilki Krosno, a więc ekipa występująca w tej samej lidze co drużyna z Rybnika – eWinner 1. Liga.

Siergiej Łogaczow o sytuacji na świecie i przygotowaniach do sezonu

W ostatnich dniach życie wielu ludzi oraz świat sportu wywróciły się do góry nogami. Wszystko za sprawą agresji Rosji na Ukrainę. Wielu sportowców z Rosji i Białorusi zostało już wykluczonych z ważnych zawodów i imprez sportowych. Taki los spotkał m.in. reprezentację Rosji w piłce nożnej, która miała zagrać w marcu mecz barażowy do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Mecz się jednak nie odbędzie, gdyż reprezentacja Rosji w piłce nożnej została wykluczona ze wszelkich rozgrywek.

Głos w całej sprawie zabrał również zawodnik występujący w drużynie ROW Rybnik, a więc Siergiej Łogaczow. Jak mówi sam zawodnik, kompletnie nie potrafi on zrozumieć tego, co się obecnie dzieje. Jest zdecydowanie przeciwko prowadzeniu wojny, a marzy mu się po prostu wolny świat, w którym nie występują takie przykre incydenty.

Obecnie trwają dyskusje nad tym, czy zawodnicy z Rosji powinni występować w polskiej lidze żużlowej. Wielce prawdopodobne, że mogą oni się spotkać z problemami w ramach występów w żużlowych ligach na całym świecie. Więcej w tym temacie oraz najświeższe newsy z żużla znajdziemy na stronie www.speedway-liga.pl.