Spór o plany budowy osiedla przy ulicy Cegielnianej w Rybniku znów na tapetę. Lokalni mieszkańcy: To drastyczne naruszenie naszych praw

Nieoczekiwanie, deweloper, który planował zainwestować w teren położony przy ulicy Cegielnianej w Rybniku, nie zrezygnował z tych zamierzeń. Jest nadal otwarta możliwość realizacji inwestycji, mimo gwałtownego oporu ze strony mieszkańców tej okolicy. Do biura prezydenta miasta trafiła nawet korespondencja od jednej z firm działających na tamtym obszarze, która wskazuje na potencjalną budowę kompleksu budynków mieszkalnych typu wielorodzinnego.

Sprawa ta była szeroko komentowana w czerwcu 2022 roku. Wówczas mieszkańcy ulicy Cegielnianej stanowczo sprzeciwili się planowanej inwestycji, która miała zaistnieć w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Pierwotne plany dewelopera zakładały postawienie czterech sześciokondygnacyjnych bloków mieszkalnych, które miałyby łącznie 540 mieszkań. Mieszkańcy Rybnika przedstawili wiele powodów przeciwko tej budowie. Przyjęto wówczas doniesienia z magistratu, które mówiły, że deweloper zdecydował się wycofać z projektu.