Mężczyzna użądleni w gardło przez osę, wymagał natychmiastowej interwencji Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

W związku z faktem, że owady mogą być źródłem poważnych zagrożeń, szczególnie dla osób uczulonych na ich jad, warto pamiętać o możliwości wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji. Taką sytuację zaobserwowano w miejscowości Szczejkowice 30 czerwca, gdzie doszło do nagłego zdarzenia wymagającego interwencji Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Incydent ten dotyczył mężczyzny, którego ugodził kolcem osa.

Informacje o tym incydencie zostały pierwotnie przekazane przez stronę fanów 112 Czerwionka-Leszczyny na popularnym portalu społecznościowym. Zdarzenie miało miejsce 30 czerwca około godziny 17:00. Wówczas to straż pożarna PSP Żory oraz jednostka Osp Szczejkowice otrzymały zgłoszenie o konieczności przygotowania lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na ulicy Rybnickiej w Szczejkowicach. Chodziło o mężczyznę, który pilnie potrzebował pomocy medycznej.

W wyniku zdarzenia, mężczyzna miał w gardle owada z rodziny błonkoskrzydłych, konkretnie osę. Z powodu braku dostępnej karetki pogotowia na ziemi, decyzja o udzieleniu pomocy spadła na Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Po udzieleniu niezbędnej pomocy medycznej, mężczyzna został przewieziony drogą powietrzną do szpitala znajdującego się w Rybniku.