Mariusz Śpiewok, były wiceprezydent Gliwic, teraz pełnomocnik prezydenta Rybnika

Mariusz Śpiewok, były viceprezydent miasta Gliwice i kandydat do roli włodarza tej samej metropolii podczas ostatnich wyborów samorządowych, został wyznaczony na stanowisko pełnomocnika prezydenta miasta Rybnika do spraw inwestycji i dróg. Informacje o poszukiwaniu kandydata na to stanowisko pojawiły się po raz pierwszy w połowie poprzedniego miesiąca.

Śpiewok będzie od teraz współpracować bezpośrednio z prezydentem Piotrem Kuczerą. Wszystko wskazuje na to, że jego głównymi obowiązkami będzie nadzorowanie inwestycji i zarządzanie infrastrukturą drogową miasta Rybnika.

Jakiś czas temu udzielaliśmy informacji o problemach magistratu z obsadzeniem stanowiska Dyrektora Centrum Inwestycji. Wcześniejszy lider tej jednostki, Jacek Hawel, zdecydował się na zmianę i przyjął rolę zastępcy Burmistrza Pszowa. Niestety, proces rekrutacji na jego następcę nie powiódł się i ostatecznie został unieważniony. Tym samym, pojawiła się decyzja o utworzeniu nowego stanowiska – Pełnomocnika Prezydenta Miasta do spraw Inwestycji i Dróg, którego obecnie pełni Mariusz Śpiewok.