MOSiR w Rybniku uruchamia kąpieliska naturalne z pewnymi ograniczeniami

15 czerwca, sobota, była dniem wyjątkowo oczekiwanym przez wszystkich miłośników morskich rozkoszy na świeżym powietrzu, ponieważ Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSiR) w Rybniku postanowił otworzyć strzeżone kąpieliska naturalne. Dwa miejsca, które obecnie są dostępne to zbiornik Pniowiec oraz Ośrodek w Kamieniu. Jednakże, osoby korzystające z pływalni krytych muszą przygotować się na pewne zmiany.

Tę dobrą nowinę ogłosiliśmy dla wszystkich, którzy uwielbiają odpoczynek na łonie natury, szczególnie gdy jest on połączony z kąpielą w naturalnych akwenach. W sobotę 15 czerwca, uruchomiliśmy strzeżone kąpieliska na zbiorniku Pniowiec oraz w Ośrodku Kamieniu. Na kolejną atrakcję nie trzeba było długo czekać – tydzień później do użytku oddany został Basen Otwarty w Chwałowicach. W ten sposób sezon letni nad wodami Rybnika rozpoczął się pełną parą.

Dobrą informacją dla wszystkich korzystających z kąpieliska na Pniowcu jest fakt, że wstęp tam jest całkowicie darmowy. Kąpiel jest dozwolona codziennie, a godziny otwarcia to 10:00 – 18:00. Jednakże MOSiR zwraca uwagę, że miejsca parkingowe są ograniczone, dlatego zachęca do korzystania z rowerów lub komunikacji miejskiej podczas dojazdu do kąpielisk.