Modernizacja ikonicznego familoka na Paruszowcu zakończona: kiedy i kto zamieszka w odnowionym budynku?

Położony przy ulicy Przemysłowej 23A w Paruszowcu, wielokondygnacyjny familok, cieszy się już pełnym zakończeniem prac remontowych. Modernizacja tego znanego obiektu została ukończona pod koniec kwietnia bieżącego roku. Powstaje pytanie – jakie są następne kroki? Kto ma szansę ubiegać się o miejsce w tym odnowionym budynku? W jakim czasie mieszkańcy Rybnika będą mieli możliwość zamieszkania w nim?

Chociaż głośno było o przeprowadzanej modernizacji familoka, ostatnio informacje na ten temat utraciły na sile. Z naszych ustaleń z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej (ZGM) w Rybniku wynika jednak, że prace renowacyjne zostały zakończone już kilka tygodni temu – dokładnie 30 kwietnia. To oznacza, że budynek jest teraz gotowy do przyjęcia pierwszych mieszkańców. Według informacji uzyskanych od ZGM-u, aktualnie trwa procedura odbioru budynku. Potwierdzaliśmy tę informację jeszcze dzisiaj rano, aby móc ją na bieżąco aktualizować, ale jak na razie, nie doszło do żadnych istotnych zmian w tej sprawie.

Równocześnie pojawiają się pytania dotyczące ostatecznej wartości modernizacji. Czy miasto musiało zwiększyć wydatki na ten cel? W odpowiedzi otrzymaliśmy informację, że „wartość umowy została zwiększona ze względu na konieczność wykonania dodatkowych prac, które zapewnią właściwe wykonanie prac zgodnie z podstawowym zakresem umowy”.