Prace modernizacyjne na placu zabaw przy skwerze Bottrop w pełnym tempie. Koszt to ponad 0.5 mln złotych

Rozpoczęto prace nad odnowieniem placu zabaw zlokalizowanego przy skwerze Bottrop, w pobliżu dawniej istniejącej siedziby szkoły muzycznej na ulicy Siemińskiego. Z planowanych pięciu urządzeń do zabawy, stanie ich aż 18. Ekipa odpowiedzialna za realizację projektu, tymczasowo zamknęła dostęp do terenu, gdzie obecnie trwa demontaż starej nawierzchni i wyposażenia.

Plan poprawy stanu tego placu został ogłoszony jeszcze podczas kampanii wyborczej przed drugą turą wyborów samorządowych za kadencji poprzedniego zarządu miasta. MZUK (Miejski Zarząd Usług Komunalnych) kilka miesięcy temu przeprowadził także przetarg, aby wybrać wykonawcę tego zadania. Projekt wreszcie wszedł w fazę implementacji we wtorek, 4 czerwca.

Miejski Zarząd Usług Komunalnych informuje, że prace na skwerze Bottrop są w toku. Urządzenia na placu zabaw są demontowane, a teren nie jest całkowicie zamknięty, aby umożliwić mieszkańcom swobodne poruszanie się. Jednak apelują o zachowanie szczególnej ostrożności ze względu na bezpieczeństwo.

W miejsce pięciu starych i zużytych urządzeń, dzieci otrzymają aż osiemnaście nowych. Będą to między innymi zestaw zabawkowy dla dzieci z niepełnosprawnościami, drugi dla młodszych dzieci, huśtawka typu „mama i dziecko”, stolik z krzesełkami czy piaskownica. Wszystko to na terenie wyłożonym bezpieczną nawierzchnią z mat przerostowych i płyt EPDM – informuje MZUK.

Za realizację projektu 28 marca odpowiada firma Elefun z Pogroszewa. Inwestycja będzie kosztować niemal 540 tys. zł i została dofinansowana przez PFRON. Ta sama firma odpowiada również za kolejną modernizację placu zabaw – w parku Chopina, która pochłonie 447 tys. zł.

Po demontażu sześciu starych urządzeń zabawkowych oraz betonowych obrzeży i żwirowej nawierzchni, zainstalowane zostaną sześć nowych urządzeń: zestawy zabawowe dla starszych i młodszych dzieci, trampolina oraz karuzela. Dodatkowo wykonane zostaną bezpieczne nawierzchnie z mat przerostowych i płyt EPDM oraz żwirowa nawierzchnia. Na placu pozostaną osiem urządzeń, które są w dobrym stanie.

Czas na realizację obu tych modernizacji określony w specyfikacji dołączonej do zamówienia publicznego wynosi do 4 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą.