Odważny i zuchwały napad na bank w powiecie wodzisławskim: Sprawcy wysadzili bankomat

Niespotykanie odważne i zuchwałe działanie przestępców miało miejsce dzisiaj, w nocy, na terenie Godowa, który leży w powiecie wodzisławskim. Na cel padł Bank Spółdzielczy, który został zaatakowany przez nieznanych sprawców. W skomplikowanej akcji przestępczej sprawcy nie tylko dokonali włamania, ale także wysadzili znajdujący się tam bankomat, a następnie ukradli przechowywaną w nim gotówkę.

Do tak niecodziennego incydentu doszło dzisiejszej nocy, a policję powiadomiono o zdarzeniu około godziny 3:00. Funkcjonariusze szybko pojawili się na miejscu zdarzenia, jednak nie natrafili na żadną podejrzaną osobę. Zostali jednak skonfrontowani ze śladami działalności przestępczej – widocznymi zniszczeniami po wybuchu oraz uszkodzeniem pomieszczeń banku.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim został powiadomiony o całym zdarzeniu dzisiaj, przed godziną 3. Incydent miał miejsce przy ulicy 1 Maja w Godowie. Na miejscu przestępstwa, policjanci podjęli czynności procesowe, a informacje o włamaniu otrzymali od agencji ochrony.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcy po wysadzeniu obudowy bankomatu skradli kasetki z gotówką. Dostępu do wnętrza placówki bankowej zdobyli poprzez wyłamanie ram okiennych. Funkcjonariusze wodzisławskiej policji prowadzą intensywne działania śledcze na miejscu zdarzenia – podaje asp. sztab. Małgorzata Koniarska, oficer prasowy wodzisławskiej policji.