Młody mieszkaniec powiatu głogowskiego oskarżony o podszywanie się pod księdza w internecie

Pod kierownictwem Prokuratury Rejonowej w Rybniku, funkcjonariusze z miejscowej komendy policji zidentyfikowali młodego mężczyznę, który przywłaszczył sobie tożsamość popularnego duchownego z Rybnika. Okazuje się, że próbując nawiązać znajomości na platformach randkowych, 23-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego wykorzystywał wizerunek księdza, publikując tam nieodpowiednie treści. Akt oskarżenia w tej sprawie został już przekazany do Sądu Rejonowego w Rybniku, a mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Końcem listopada 2023 roku, do Komendy Policji w Rybniku zgłosił się ksiądz ze stwierdzeniem, iż ktoś bezprawnie korzysta z jego tożsamości w sieci. Jako dowód, duchowny dostarczył zrzuty ekranu z ogłoszeń umieszczonych online, które zawierały jego fotografie. Wiele tych ogłoszeń zostało zamieszczonych na stronach dla osób szukających partnera.

Rozpoczęte śledztwo przez rybnicką policję pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rybniku, pozwoliło na szybkie ustalenie personaliów sprawcy. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego, który usłyszał oficjalny zarzut dotyczący przywłaszczenia sobie tożsamości księdza i wykorzystania jego wizerunku do publikowania nieodpowiednich treści na portalach randkowych. Za te czyny może mu grozić kara do 8 lat więzienia. W tej sprawie wysłano już akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Rybniku.