Oczekiwanie na letni sezon kąpielowy w Rybniku: "Ruda" może powitać pierwszych gości 1 czerwca

Nadchodzące lato przynosi oczekiwania nie tylko na słoneczne dni, ale też na otwarcie ulubionych miejsc do wypoczynku. W tym kontekście, osoby odpowiedzialne za zarządzanie kąpieliskami w Rybniku, pracują już pełną parą, aby przygotować te miejsca na sezon letni. O ile warunki atmosferyczne będą sprzyjały, „Ruda”, największe kąpielisko w mieście, ma być gotowe do przyjęcia pierwszych gości już 1 czerwca. Zaś oficjalny start sezonu kąpielowego zaplanowany jest na połowę czerwca.

Z każdym dniem pogoda staje się coraz bardziej sprzyjająca, a rosnące temperatury i coraz częstsze słoneczne dni zwiastują nadejście lata. Wraz z nim, Rybniczanie mogą liczyć na otwarcie swojego ulubionego miejsca – kąpieliska „Ruda”. Czy jednak wszystko potoczy się zgodnie z planem, zależeć będzie od kapryśnej pogody.

W tę chwilę na terenie „Rudy” trwają prace związane z przygotowaniem miejsca do sezonu letniego. Otwarcie kąpieliska planowane jest na 1 czerwca, jednak ostateczna decyzja zależy od warunków pogodowych. Ponadto, sezon kąpielowy w Chwałowicach, jak to ma miejsce każdego roku, rozpocznie się w pierwszy dzień wakacji – tym razem jest to 22 czerwca. Według uchwały przyjętej przez Radę Miasta, oficjalny początek sezonu kąpielowego nastąpi 15 czerwca i potrwa do końca sierpnia. W tym czasie mieszkańcy oraz goście Rybnika będą mogli korzystać z kąpielisk Pniowiec i Kamień – informuje Anna Siwczyk z rybnickiego MOSiR-u.