Za kierownicą pod wpływem narkotyków 21-latek spowodował poważny wypadek z udziałem nastolatka

W Rybniku miało miejsce tragiczne zdarzenie drogowe, do którego doszło, gdy kierujący samochodem osobowym, będący najprawdopodobniej pod wpływem środków odurzających, zderzył się z motocyklistą. Niespełna pełnoletni, 17-letni motocyklista doznał obrażeń i trafił do szpitala. Sprawa nabrała rumieńców, ponieważ mężczyzna za kółkiem prawdopodobnie był pod wpływem narkotyków.

Jeszcze niedawno informowaliśmy o podobnym incydencie na drodze z udziałem motocyklisty. Tym razem jednak to nie on okazał się sprawcą kolizji. W poniedziałek wieczorem (20 maja) w Boguszowicach, dzielnicy Rybnika, doszło do poważnej kolizji między jednośladem a pojazdem osobowym.

Aspirant Wojciech Kasperzec z PSP w Rybniku poinformował, że zgłoszenie o zderzeniu na ulicy Rajskiej otrzymali o godzinie 19.33. W wyniku tej kolizji poszkodowany został nieletni motocyklista. Na miejscu zdarzenia pojawiły się trzy zastępy straży pożarnej, w składzie łącznie 13 strażaków. Straty materialne wyniosły około 30 tysięcy złotych.

21-letni kierowca samochodu marki Opel, mieszkaniec Żor, doprowadził do poważnego wypadku, w którym motocyklista odniósł obrażenia. Dodatkowo nastąpiło uszkodzenie innego pojazdu zaparkowanego na prywatnej posesji. Jak się okazało, spowodowanie wypadku było tylko początkiem problemów dla mężczyzny za kółkiem.

Starszy aspirant Bogusława Kobeszko z KMP Rybnik wyjaśniła, że na ulicy Rajskiej, na wysokości numeru 124, kierujący Opel Astra nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście jadącemu z naprzeciwka i skręcając w lewo na parking przy posesji, doprowadził do zderzenia. Motocykl po uderzeniu wjechał na posesję numer 124 i uszkodził zaparkowany tam samochód marki Skoda. Całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek.

Jak informuje oficer prasowy rybnickiej policji, 21-latek był pod wpływem substancji odurzających. Mężczyzna przeszedł wstępne badania na obecność narkotyków w organizmie, które dały pozytywny wynik. W związku z tym pobrano od niego krew do dalszych badań. Poszkodowany motocyklista był trzeźwy, ale nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami jednośladowymi. Z obrażeniami został przetransportowany do WSS nr 3 w Rybniku.