Niespodziewany wypadek na ulicy Grunwaldzkiej w Rybniku – 49-letni mężczyzna porażony prądem

Podczas wieczornych godzin dnia 20 maja, rozegrało się dramatyczne wydarzenie na ulicy Grunwaldzkiej w Rybniku. Mężczyzna w wieku 49 lat doznał porażenia prądem, co doprowadziło do upadku z wysokości. Sprawna i szybka reakcja strażaków pozwoliła na skuteczną reanimację poszkodowanego.

Strażacy zostali wezwani na miejsce zdarzenia o godzinie 18:44. Po przybyciu na ulicę Grunwaldzką natrafili na scenę, która mogła świadczyć o niebezpiecznym upadku z wysokości. Przybliżone badanie sytuacji ujawniło, że mężczyzna został uderzony prądem, co było bezpośrednią przyczyną jego upadku. Jego stan zdrowia był krytyczny, a życie wisiało na włosku.

Pierwsze informacje sugerowały, że 49-latek mógł spaść z pewnej wysokości. Po dotarciu na miejsce strażacy odkryli, że mężczyzna został porażony prądem podczas wykonywania jakichś prac. W rezultacie tego nieszczęśliwego incydentu, miał zatrzymane krążenie. Strażacy natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, używając przy tym defibrylatora AED. Defibrylacja okazała się skuteczna – zdradza asp. Wojciech Kasperzec z PSP Rybnik.

Kiedy na miejscu pojawił się Zespół Ratownictwa Medycznego, ratujący przekazali poszkodowanego w ich ręce. Następnie został on przetransportowany do szpitala. Na miejscu działań znajdował się jeden zastęp straży pożarnej.