Rybnik zdobywa prestiżowy tytuł "Złota Gmina na 5!" – szczególne wyróżnienie od SGH

Wielkim powodem do dumy dla mieszkańców miasta Rybnik jest fakt, że ich gmina ponownie otrzymała cenne wyróżnienie „Złota Gmina na 5!”. To prestiżowe odznaczenie, nadawane przez Szkołę Główną Handlową (SGH) w Warszawie, świadczy o najwyższej jakości obsługi inwestorów. W rankingu na najbardziej przyjazną gminę dla inwestorów w Polsce, Rybnik zaszczytnie znalazł się na 3. miejscu.

Konferencja online, która odbyła się 16 maja, była organizowana przez SGH. Podczas tego wydarzenia zaprezentowano rezultaty badania dotyczącego jakości obsługi potencjalnych inwestorów i przedsiębiorców w różnych gminach. Badanie to przeprowadzone przez Instytut Przedsiębiorstwa SGH obejmowało sprawdzenie stron internetowych gmin oraz analizę odpowiedzi na wysyłane e-maile w ramach tzw. tajemniczego klienta.

W badaniu poddanych ocenie zostało 728 jednostek samorządowych, wliczając w to 710 gmin a także 18 dzielnic Warszawy. Rybnik, zdobywając wysoką ocenę, potwierdził swoją pozycję wśród najlepszych. Inne gminy i dzielnice Warszawy, które otrzymały tytuł „Złota Gmina na 5!”, to między innymi Człuchów, Kraków, Rzeszów, Rydułtowy, Zgorzelec oraz Żoliborz, Ochota i Bielany.

Na konferencji obecni byli przedstawiciele wszystkich wyróżnionych gmin, w tym Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera. Wśród gości byli także Mirosław Odziemczyk z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, jak również przedstawiciele SGH, z rektorem uczelni dr hab. Piotrem Wachowiakiem na czele. Wydarzenie to podkreśliło zaangażowanie samorządów w dążenie do polepszenia jakości obsługi inwestorów i przedsiębiorców.

Wyróżnienie „Złota Gmina na 5!” to nie tylko powód do dumy dla miasta Rybnik, ale także dowód na skuteczność działań samorządu w kwestii obsługi inwestorów. Jest to kolejny krok na drodze do dynamicznego rozwoju i przyciągania nowych inwestycji do naszego miasta.