IMGW ostrzega mieszkańców regionu przed silnym wiatrem i burzami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej postanowił uprzedzić mieszkańców naszego rejonu o zbliżających się niekorzystnych warunkach pogodowych. Wydał on ostrzeżenia pierwszego stopnia na dziś, 17 maja, oraz jutro, 18 maja.

Dzisiejszy dzień, zgodnie z przewidywaniami synoptyków, będzie charakteryzował się silnymi porywami wiatru. Aby ustrzec mieszkańców naszego regionu przed ewentualnymi szkodami, wydane zostało ostrzeżenie I stopnia. Przewiduje ono, że wiatr będzie osiągał średnią prędkość 55 km/h, natomiast podczas porywów może wzrosnąć nawet do 75 km/h. Ostrzeżenie to ma obowiązywać do jutra, 18 maja, do godziny 7.30 rano.

Natomiast jutrzejszy dzień, według prognoz IMGW, przyniesie ze sobą burze z intensywnymi opadami deszczu. Synoptycy zapowiadają, że opady mogą osiągnąć poziom 20 mm. Dodatkowo, w trakcie burzy możliwe są porywy wiatru o sile od 70 do 85 km/h. Alert z powodu burzy obowiązuje od soboty, 18 maja, do niedzieli, 19 maja, do godziny 7.30 rano.

Z drugiej strony, niedziela zapowiada się spokojniejsza. Meteorolodzy przewidują, że wiatr będzie słaby, a jedynymi opadami mogą być przelotne deszcze. Przewidywana temperatura dla naszego regionu oscylować będzie w granicach 22-24 stopni Celsjusza.