Tradycyjny Bieg Po Głębokich Dołach: 17 lat historii i nowa misja – zbiórka na windę dla Krzysia

Wielu wydarzeniom sportowym nie dane jest doświadczyć takiego długotrwałego powodzenia i lojalności uczestników, jakie towarzyszą Biegowi Po Głębokich Dołach. Ta impreza biegowa, która od 17 lat jest stałym punktem na sportowej mapie Książenic, już 19 maja znowu zawita do malowniczego uroczyska Głębokie Doły. Termin zapisów do udziału w wydarzeniu gwałtownie się zbliża, dlatego warto pośpieszyć się z decyzją o udziale.

Rybnik jest miastem, które tętni sportem. Wielu jego mieszkańców z radością angażuje się w aktywność fizyczną, a szeroka gama organizowanych tu imprez sportowych to najlepszy dowód na ich entuzjazm. Bieg Po Głębokich Dołach jest jednym z tych wydarzeń, które przyciągają tłumy.

Organizatorzy każdej edycji dbają o to, aby uczestnicy czuli się docenieni i nagrodzeni za swój wysiłek – oprócz unikalnych, ręcznie robionych medali, na wszystkich czekają także napoje orzeźwiające i kiełbaski z grilla. Ale to nie wszystko – w tym roku uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z nowym wyzwaniem – trasą biegu, która może zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych biegaczy. Leśne ścieżki, potoki, strome zejścia i wyczerpujące podejścia – to wszystko czeka na nich na terenie uroczyska Głębokie Doły, gdzie prowadzi trasa tego corocznego eventu – zapewniają organizatorzy.