W Rybniku nadchodzi sportowe zaplecze: Bieg Wiosny oraz mecze piłki nożnej i baseballa

Weekend w Rybniku zapowiada się na prawdziwe święto dla entuzjastów aktywności fizycznej! W ciągu najbliższych dni miasto tętnić będzie życiem dzięki liczbie planowanych wydarzeń sportowych, włączając w to wznowienie rozgrywek ligowych w piłce nożnej i baseballu, oraz inauguracyjne biegi jako część Biegowego Grand Prix.

W sobotę do ligowej gry powracają zawodniczki TS ROW. Stawią czoła drużynie Dąb Zabierzów Bocheński. Baseballiści z Silesii Rybnik rywalizować będą z Barons Wrocław na rodzimym terenie w niedzielę – gospodarze będą mieli dwie okazje do pokonania gości, o godzinach 11:00 i 14:00.

Niedziela przyniesie również rozpoczęcie Biegowego Grand Prix w Rybniku. Pierwszym punktem programu jest Bieg Wiosny, który obejmuje zarówno biegi dla najmłodszych o 10:30, jak i główny bieg dla dorosłych o 13:00.

Zapisy na różne imprezy sportowo-rekreacyjne są nadal otwarte, w tym na malownicze wyprawy przez Beskid Śląsko-Morawski.

Sportowy weekend jest na horyzoncie. Po krótkiej przerwie do gry powracają piłkarki TS ROW oraz baseballiści Silesii Rybnik. Drużyna piłkarek, które niedawno zdobyły brązowy medal w futsalowej ekstralidze, będzie miała swój pierwszy występ na trawie w tym roku w sobotę, mając za rywali drużynę z Dąb Zabierzów Bocheński. Baseballiści, którzy w tym sezonie doświadczyli zarówno zwycięstw jak i porażek, zmierzą się z Barons Wrocław w niedzielę. Dwie szanse na wygranie – pierwszy mecz o 11:00, a drugi o 14:00.

Tego samego dnia, miłośnicy biegania będą mieli możliwość rywalizacji podczas Biegowego Grand Prix w Rybniku. Bieg Wiosny to inauguracyjne wydarzenie z serii, która obejmuje również Półmaraton Księżycowy, Kamień Extreme i Bieg Barbórkowy. Biegi dla dzieci rozpoczną się o 10:30, natomiast dorosłych zawodników czeka 5-kilometrowy wyścig, który ruszy o 13:00.

Dodatkowo, mieszkańcy mają możliwość zgłaszać się na różnorodne imprezy sportowo-rekreacyjne organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, w tym na malowniczy rajd rowerowy przez Beskid Śląsko-Morawski. To świetna okazja do aktywnego spędzania czasu, podziwiania piękna lokalnej przyrody i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Weekend sportowy to nie tylko rywalizacja, ale także idealna okazja do integracji społeczności lokalnej. Wszystkich mieszkańców zachęcamy do aktywnego udziału oraz dopingowania naszych drużyn i zawodników. To doskonały moment, aby razem celebrować pasję do sportu i zdrowego stylu życia.