Poradnia Chirurgii Naczyniowej w Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku zawiesza działalność do końca czerwca

Przychodnia specjalistyczna zlokalizowana przy Wojskowym Szpitalu Specjalistycznym numer 3 w Rybniku, a konkretniej jej Poradnia Chirurgii Naczyniowej, nie będzie świadczyć usług medycznych do dnia 30 czerwca. Z tego powodu pacjenci potrzebujący konsultacji chirurga naczyniowego zostali pozbawieni możliwości korzystania z takich usług. Wyjątkowość tej sytuacji wynika z faktu, że jest to jedyna placówka medyczna oferująca takie usługi na terenie Rybnika, która jest finansowana ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

Informacja o zamknięciu poradni została podana do wiadomości publicznej w poniedziałek, 6 maja. Na drzwiach wejściowych do przyszpitalnej placówki medycznej w dzielnicy Orzepowice w Rybniku umieszczono oficjalny komunikat skierowany do pacjentów.

Treść komunikatu brzmiała: „Uprzejmie informujemy, że z uwagi na nagłe zaistnienie nieobecności lekarza specjalisty, nasza placówka – Poradnia Chirurgii Naczyniowej, nie będzie w stanie wykonywać świadczeń zdrowotnych na rzecz pacjentów do końca czerwca 2024 roku”. Wszyscy pacjenci, którzy mogą potrzebować usług tej poradni, muszą zatem liczyć się z przerwą w jej działalności.