Specjaliści od poszukiwań z Śląska aresztowali poszukiwanego 55-latka

Podczas gdy fiński wymiar sprawiedliwości bezskutecznie poszukiwał pewnego 55-letniego mężczyznę, śląscy „łowcy głów” prowadzący intensywne poszukiwania, ostatecznie go odnaleźli. Zaskoczenie pojawiło się na twarzy mężczyzny, kiedy został aresztowany na terenie powiatu rybnickiego, nie spodziewał się wizyty policyjnej z tej części kraju.

W biurze do spraw poszukiwań i identyfikacji osób w Wydziale Kryminalnym Komendy Głównej Policji, znajduje się Punkt Kontaktowy ENFAST – europejską sieć współpracy pomiędzy różnymi siłami policyjnymi, które zajmują się tropieniem najbardziej niebezpiecznych przestępców. Do tego punktu wpłynęła informacja o rozpoczęciu poszukiwań 55-letniego mężczyzny na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA).

Pierwsze ustalenia sugerowały, że poszukiwany mężczyzna może przebywać w jednym z miast na terenie województwa śląskiego. Śląscy „łowcy głów”, którzy są specjalistami w tropieniu sprawców najbardziej niebezpiecznych przestępstw o charakterze kryminalnym i terrorystycznym, podjęli działania, aby ustalić prawdopodobne miejsce pobytu poszukiwanego. Kiedy mężczyzna został aresztowany na ulicy, w momencie wyjścia z samochodu, był bardzo zaskoczony i nie stawiał żadnego oporu, jak relacjonują śląscy funkcjonariusze.