Otwarcie profesjonalnego pola do minigolfa w Czernicy – idealne miejsce na weekendowy wypoczynek

W małym miasteczku Czernica, położonym w gminie Gaszowice, niedawno otworzono nowy obiekt sportowy – profesjonalne pole do minigolfa. To doskonała propozycja na spędzenie czasu wolnego dla całej rodziny, zwłaszcza podczas majowego weekendu.

Pole rozpoczęło swoje działanie pod koniec kwietnia. Głównym inicjatorem i realizatorem projektu był Wójt gminy Gaszowice, Paweł Bugdol. Oficjalne otwarcie pola odbyło się z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej im. H. M. Góreckiego z Czernicy. Lokalizacja pola do minigolfa to teren Ośrodka Kultury Zameczek Czernica.

Inwestycja kosztowała około 1 mln złotych. Niewątpliwym sukcesem było pozyskanie 90% środków na realizację tego projektu z programu Polski Ład. Informację o tym podaje Urząd Gminy w Gaszowicach.

Na miejscu można wypożyczyć sprzęt niezbędny do gry w minigolfa. Regulamin korzystania z obiektu oraz zasady gry są dostępne na specjalnych materiałach informacyjnych przygotowanych przez Ośrodek Kultury „Zameczek”. W tej samej placówce pobierana jest również opłata za wstęp na pole do minigolfa.

Pracownicy urzędu gminy zachęcają mieszkańców do korzystania z nowo otwartego obiektu. Jednocześnie apelują o przestrzeganie regulaminu i szanowanie terenu pola do minigolfa, aby służyło ono społeczności lokalnej przez wiele lat.