Kompleksowa księgowość dla Twojej firmy

Samodzielne prowadzenie księgowości jest rzadko wybieranym rozwiązaniem ze względu na wysoki stopień skomplikowania przepisów podatkowych i kadrowych w Polsce. W ramach usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych i innych finansów firmy może skorzystać zarówno niewielkie przedsiębiorstwo, jak i zakład zatrudniający kilkadziesiąt osób. Z pomocą biura rachunkowego właściciel firmy nie musi martwić się śledzeniem zmian w przepisach podatkowych, co sprawia, że ma więcej czasu na skupienie się na tym, na czym naprawdę się zna. Sprawdź, z jakich usług możesz skorzystać w biurze rachunkowym.

1. Usługi księgowe dopasowane do indywidualnych potrzeb

2. Biuro rachunkowe dla małych i dużych przedsiębiorstw

Biura rachunkowe zajmują się kompleksowym prowadzeniem finansów firmowych. Zapewniają zarówno doradztwo podatkowe w zakresie doboru optymalnej formy opodatkowania dla danej działalności, jak i wsparcia podczas zawierania umowy leasingu, czy też pozyskiwania kredytu inwestycyjnego. Biuro księgowe na bieżąco śledzi zmiany w przepisach i informuje przedsiębiorcę o związanych z nimi obowiązkach. Jeśli szukasz dobrego biura rachunkowego po założeniu działalności gospodarczej, sprawdź, z jakich usług w nim skorzystasz.

Usługi księgowe dopasowane do indywidualnych potrzeb

Biuro Rachunkowe Rybnik zapewnia usługi dostosowane do potrzeb każdego przedsiębiorcy. Można w nim skorzystać z podstawowej obsługi, która polega na prowadzeniu ksiąg przychodów i rozchodów, przygotowaniu i składaniu zeznań podatkowych, JPK VAT i deklaracji rozliczeniowych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Ponadto biuro podatkowe realizuje kompleksowe usługi prowadzenia pełnej księgowości, jeśli firma jest prowadzona w formie spółki lub osiąga przychody w wysokości powyżej 2 mln euro. Księgowy może również reprezentować firmę w miejscach takich jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub urząd skarbowy właściwy dla miejsca prowadzenia działalności.

Specjaliści z dziedziny rachunkowości z Cavus Biuro Rachunkowe wspierają przedsiębiorcę bądź w pozyskaniu korzystnych warunków udzielania kredytu obrotowego lub inwestycyjnego oraz leasingu np. na samochód lub nowy komputer. Z usług księgowych tego typu może skorzystać każda firma bez względu na wysokość dochodów, liczbę zatrudnionych osób, branżę i liczbę wystawianych faktur w miesiącu. Wszystkie rozliczenia są realizowane terminowo, dlatego przedsiębiorca nie musi obawiać się, że będzie zalegać z rozliczeniem składek na ubezpieczenie lub podatków. Księgowość Rybnik realizuje doświadczony doradca podatkowy, co ogranicza liczbę błędów w dokumentach i zapobiega konieczności składania czynnego żalu przez przedsiębiorcę.

Biuro rachunkowe dla małych i dużych przedsiębiorstw

Usługi księgowe Rybnik to oferta, z której może skorzystać zarówno przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarcza, jak i spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Indywidualne podejście sprawia, że większe firmy mogą liczyć na wsparcie w zakresie zatrudniania osób z niepełnosprawnościami i w pozyskiwaniu środków z PFRON. Dzięki temu przedsiębiorstwo może zlecać różne zadania niepełnosprawnym, zwiększając ich integrację ze społeczeństwem oraz dając szansę na samodzielne zarabianie na swoje utrzymanie.

Profesjonalna obsługa księgowa firmy to także pomoc w realizacji zadań związanych z BHP. Pomoc w realizacji badań i organizacji szkoleń zapewnia bezpieczne warunki pracy w firmie i ogranicza ryzyko wypadków przy pracy spowodowanych brakiem przeszkolenia wstępnego lub okresowego pracowników.