Rybnik rozbudowuje sportowe możliwości dla młodzieży: powstaje tor kartingowy i pit bike

Rybnik nieustannie rozszerza ofertę dla fanów sportów motorowych. Niebawem entuzjaści dwóch kółek będą mogli doskonalić swoje umiejętności na nowym, specjalnie dla nich przygotowanym obiekcie.

Z myślą o najmłodszych miłośnikach Pit Bike, lokalne władze zainwestowały w budowę nowego toru. To akcja promująca wsparcie młodych talentów w dziedzinie sportów motorowych. Nowatorska inicjatywa przyczyni się do stworzenia profesjonalnego i bezpiecznego miejsca dla dzieci i młodzieży, gdzie pod okiem doświadczonych trenerów będą mogli rozwijać swoją pasję.

Trasa przeznaczona do jazdy po ziemi, wyposażona w różnorodne podjazdy i zakręty, zostanie oddana do użytku już w przyszłym roku. Działania te są kolejnym elementem strategii miasta, której celem jest tworzenie warunków umożliwiających wszechstronny rozwój młodych adeptów sportów motorowych. Jak zapewnia Piotr Kuczera, prezydent miasta, „Chcemy zbudować infrastrukturę, która pozwoli młodym pasjonatom na rozwinięcie swoich umiejętności i realizację marzeń związanych z ekscytującym światem sportów motorowych”.

Projekt ten jest częścią szeroko zakrojonych działań skierowanych na promocję sportów motorowych i aktywne wsparcie młodych mieszkańców w ich sportowych aspiracjach. Realizacja tej inwestycji nie tylko poszerzy lokalną ofertę sportową, ale stanie się również miejscem, gdzie młodzi ludzie będą mogli rozwijać swoje zainteresowania bezpiecznie i z pasją.