Potwierdzone informacje: Trzecia kadencja Piotra Kuczery na stanowisku prezydenta Rybnika!

Właśnie nadeszły oficjalne wyniki wyborów od Państwowej Komisji Wyborczej. Piotr Kuczera triumfuje w rywalizacji o fotel prezydenta naszego miasta – Rybnika, zasługując sobie na trzecią kadencję na tym stanowisku.

Dnia 22 kwietnia o godzinie 0:35, PKW udostępniła zestawienie danych pochodzących od wszystkich 72 Obwodowych Komisji Wyborczych funkcjonujących w Rybniku. Te dane są absolutnie oficjalne i niepodważalne:

– Piotr Kuczera zdobył poparcie 53,79% wyborców, co przekłada się na liczbę 21 850 oddanych na niego głosów,
– Andrzej Sączek mógł liczyć na wsparcie ze strony 46,21% głosujących, co oznacza otrzymanie 18 771 głosów.

Frekwencja wyborcza wyniosła 40,88%. Ogółem do urn poszło 40 859 osób z prawie stu tysięcy uprawnionych do głosowania mieszkańców Rybnika (99 945).

Przed ogłoszeniem przez PKW oficjalnych rezultatów, krążyły nieoficjalne informacje, które okazały się prawdziwe. Według nich Piotr Kuczera miał otrzymać 53,8% głosów, a Andrzej Sączek – 46,2%. Czekaliśmy na oficjalne potwierdzenie tych danych od wszystkich obwodowych komisji wyborczych w Rybniku.

Rywalizacja o prezydenturę miasta między Piotrem Kuczerą a Andrzejem Sączkiem była zacięta i przez pewien czas wydawała się bardzo wyrównana. Zauważalny przewaga urzędującego prezydenta narastała stopniowo, zwłaszcza po podsumowaniu wyników z centralnej części Rybnika.