5,8 milionów złotych na zrównoważony rozwój energetyki w Rybniku: plany dotyczą fotowoltaiki i magazynowania energii

Wieszamy na zieloną energię! Z potężnym dofinansowaniem, infrastruktura publiczna w naszym mieście jest gotowa wkroczyć w nową erę ekologicznego zasilania, opartego na sile słonecznej. Jest to krok ku przyszłości zrównoważonego rozwoju i obniżeniu kosztów za energię dla budynków publicznych.

Pozyskane wsparcie finansowe wynosi aż 5 829 410,55 złotych, co umożliwia realizację ambitnego projektu o wartości 6 858 130,29 złotych. Dzięki temu, nasza infrastruktura publiczna będzie wyposażona w najnowocześniejsze instalacje fotowoltaiczne oraz magazyny energii, które będą sprzyjać ekologicznemu i ekonomicznemu zarządzaniu zasobami energetycznymi.

Celem tego projektu jest zapewnienie czystej energii dla kluczowych obiektów publicznych, takich jak 18 przedszkoli, 8 obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, 2 obiekty Zarządu Zieleni Miejskiej, a także Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Dzieci, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz Szkoła Podstawowa nr 11. Jest to istotny krok w kierunku modernizacji i ekologizacji naszego miasta, który przyniesie korzyści zarówno obecnym, jak i przyszłym pokoleniom mieszkańców.

Wcześniejsze projekty związane z odnawialnymi źródłami energii, takie jak instalacja 12 pomp ciepła i ponad 30 instalacji solarnych w budynkach miejskich, już teraz przynoszą konkretne korzyści, redukując koszty utrzymania i eliminując emisję szkodliwych substancji do środowiska. Ta najnowsza inwestycja w fotowoltaikę i magazyny energii dowodzi, że zrównoważony rozwój i ekologiczna świadomość stają się podstawą strategii rozwoju naszego miasta.

Prace nad tym projektem, które są planowane na lata 2021-2024, nie tylko przyczynią się do zmniejszenia śladu węglowego miasta, ale także otworzą nowe możliwości edukacyjne dla naszych najmłodszych mieszkańców. Będzie to możliwe poprzez pokazywanie im, jak praktycznie wykorzystuje się technologie odnawialnych źródeł energii. To jest inwestycja w przyszłość, która pokazuje, że ekologia i ekonomia mogą współpracować, tworząc lepszą rzeczywistość dla wszystkich.