Podczas długiego weekendu policja w Rybniku zwiększy patrole dla naszego bezpieczeństwa

Zgodnie z tym co jest normą, w tym roku mieszkańcy miasta Rybni oraz cały powiat mogą liczyć na zintensyfikowane działania policyjne mające na celu zapewnienie ich bezpieczeństwa. Policja nie planuje być pobłażliwa dla tych, którzy łamią przepisy drogowe przez jazdę z nadmierną prędkością, co jest jednym z głównych czynników prowadzących do najbardziej katastrofalnych wypadków drogowych. Funkcjonariusze apelują również o przestrzeganie czasowych ograniczeń ruchu dla pojazdów ciężarowych.

Dla wielu osób nadchodzący długi weekend to upragniony czas wolny, natomiast dla innych oznacza okres intensywnej pracy. W tym roku majówka potrwa pięć dni, a prognozy pogodowe zapowiadają prawdziwie letnie warunki, co zapewne skłoni wiele osób do spędzenia tego czasu poza domem. Musimy jednak pamiętać, że taki stan rzeczy wiąże się ze zwiększonym ruchem na drogach. Jak co roku, policjanci z Rybnika podejmą dodatkowe działania aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców, a liczba patroli na drogach w tym okresie będzie podwyższona.

Zapewnienie bezpiecznego przewozu dzieci i właściwe zapięcie pasów przez wszystkich pasażerów powinno być priorytetem każdego kierowcy.