Brak poprawy bezpieczeństwa na drogach z nadejściem wiosny

Wraz z nadejściem wiosny i korzystnymi warunkami pogodowymi, wiele osób decyduje się na spędzenie czasu na dworze. Często taka decyzja wiąże się z podróżą – samochodem, motocyklem lub rowerem. Jednakże, by bezpiecznie dotrzeć do celu i powrócić, niezbędne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Niestety, ostatnie dni w regionie śląskim nie były bezpieczne dla uczestników ruchu drogowego. Mimo sprzyjającej pogody, w miniony weekend doszło do dwóch tragicznych wypadków, w których życie straciły dwie osoby.

Od początku roku na drogach naszego województwa zginęło już 26 osób. Tylko w ubiegłym tygodniu doszło do trzech wypadków (w Czekanowie, Mierzęcicach i Tychach), które pochłonęły cztery ofiary śmiertelne. Ponadto odnotowano 861 kolizji drogowych i 37 wypadków, które skończyły się ranami u 39 osób.

Patrząc na niepokojąco rosnącą liczbę zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych zakończonych śmiercią uczestników ruchu, apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagi na drodze. Niezwykle ważne jest dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. W przypadku planowania dłuższej trasy, warto również zadbać o odpowiedni odpoczynek.