Zamach na własność prywatną: 22-letnia kobieta zatrzymana za kradzież samochodu

Policjanci z raciborskiej jednostki wykonali swoje obowiązki, zatrzymując 22-letnią kobietę, podejrzaną o przestępstwo kradzieży pojazdu. Udało się odzyskać skradzione mienie, które natychmiast zostało zwrócone prawowitemu właścicielowi, a sprawczyni przestępstwa, rezydentka powiatu rybnickiego, została umieszczona w areszcie.

Wydarzenie rozpoczęło się w powiecie raciborskim, jednak finalne działania miały miejsce znacznie bliżej naszej lokalizacji. Dyżurny funkcjonariusz raciborskiej komendy otrzymał wiadomość w poniedziałek o kradzieży samochodu. Pojazd marki Renault, wart 35 000 złotych, został skradziony z prywatnej nieruchomości w miejscowości Wojnowice.

Policja działała szybko i efektywnie, identyfikując sprawcę przestępstwa w krótkim czasie. Już następnego dnia policjanci zapukali do drzwi domu podejrzanego. Sprawcą okazała się być 22-letnia kobieta zamieszkująca powiat rybnicki, jak poinformowała sierż. sztab. Joanna Wiśniewska z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Kobieta została natychmiast zatrzymana i umieszczona w areszcie, a skradziony pojazd został odzyskany i oddany właścicielowi.

Teraz, decyzja o dalszym losie młodej kobiety zostanie podjęta przez sąd. Jeśli zostanie uznana za winną, grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.