Rekordowe 6 milionów złotych na innowacyjne pomysły osób prywatnych w edycji budżetu obywatelskiego 2025

Zapraszamy miejscowych do kreowania przyszłości naszej społeczności! Nadchodzi nowa, dwunasta odsłona budżetu obywatelskiego z największym jak dotąd pulą pieniędzy do rozdysponowania.

Początek nowego cyklu budżetu obywatelskiego przewidziano na pierwszy dzień maja. Do wykorzystania przez mieszkańców jest rekordowa kwota 5 850 000 złotych. Termin składania propozycji projektów upływa 17 czerwca. Wszelkie szczegóły dotyczące procesu zgłaszania projektów są dostępne na dedykowanej stronie internetowej dla budżetu obywatelskiego.

W naszym miasteczku po raz kolejny nadarza się wyjątkowa możliwość oddziaływania bezpośrednio na jego rozwój i kształtowanie wspólnej przestrzeni. Mieszkańcy mają okazję zgłaszać projekty, które ich zdaniem powinny być zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2025. Za sprawą zaangażowania i inicjatywy lokalnej społeczności nasze miasto ma szansę stać się jeszcze lepsze oraz bardziej dostosowane do oczekiwań jego mieszkańców.

Ze względu na duże środki finansowe, osiągające prawie 6 milionów złotych, zwiększa się szansa na realizację projektów, które mogą przekształcić naszą lokalną społeczność. Dodatkowo, w porównaniu do poprzedniego roku, na projekty lokalne przeznaczono dodatkowe 5% środków, co podkreśla zainteresowanie władz miasta bezpośrednim wpływem mieszkańców na jego rozwój.

Zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane zgłaszaniem swoich pomysłów do korzystania z internetu, co ułatwia proces i czyni go dostępnym dla szerokiej grupy mieszkańców. To kluczowe, aby każda osoba czuła, że ma realny wpływ na to, jak prezentuje się jej najbliższe otoczenie. Dlatego zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w procesie zgłaszania i wspierania projektów, które mogą uczynić nasze miasto jeszcze lepszym miejscem do życia.

Kompleksowe informacje na temat procedury zgłaszania projektów oraz harmonogramu całego przedsięwzięcia są dostępne na dedykowanej stronie internetowej. To tam każdy zainteresowany może znaleźć niezbędne informacje oraz dowiedzieć się, jakie projekty mają szansę na realizację i jakie kryteria muszą spełniać. Nie przegap tej okazji, aby wpłynąć na przyszłość naszego miasta!