Budżet obywatelski 2025 w Rybniku: rekordowe 6 mln zł dostępne dla mieszkańców do zrealizowania swoich pomysłów

Do dyspozycji mieszkańców Rybnika jest prawie 6 mln zł, które czekają na ich innowacyjne pomysły w ramach 12 edycji budżetu obywatelskiego, rozpoczynającej się 1 maja. To wyjątkowa okazja dla lokalnej społeczności na wpłynięcie na kształtowanie swojego miasta i przyszłość. Wszystko to dzięki budżetowi obywatelskiemu na rok 2025, który umożliwia zgłaszanie projektów, które mogą poprawić jakość życia i przekształcić przestrzeń wspólną według potrzeb mieszkańców.

Posiadając do wykorzystania rekordową sumę niemal 6 milionów złotych, szanse na zrealizowanie projektów, które mogą odmienić wizerunek naszego miasta, znacznie wzrosły. Co więcej, w porównaniu do poprzedniego roku, na projekty lokalne przeznaczone zostało dodatkowe 5% budżetu. Powyższe podkreśla istotność bezpośredniego udziału mieszkańców w procesie rozwoju miasta, czego dowodem jest świadome podjęcie takiej decyzji przez władze miasta.

Jeżeli jesteś jednym z mieszkańców, którzy chcą wpłynąć na wygląd swojego otoczenia, możesz zgłosić swój projekt online. Proces ten został uproszczony tak, aby był dostępny dla jak najszerszego grona osób. Wierzymy w aktywne zaangażowanie mieszkańców w proces kreowania i wspierania projektów, które mogą uczynić Rybnik jeszcze lepszym miejscem do życia.

Wszystkie informacje dotyczące zgłaszania projektów, w tym szczegółowe zasady i harmonogram, są dostępne na dedykowanej stronie internetowej budżetu obywatelskiego. To miejsce, gdzie każdy zainteresowany może znaleźć niezbędne wskazówki, dowiedzieć się, które projekty mają największą szansę na realizację oraz jakie kryteria muszą spełnić. Nie przegap tej wyjątkowej okazji, by wpłynąć na przyszłość Rybnika!