Rybnickie kluby sportowe wkraczają w wiosenne zmagania

Zapowiada się sportowo naładowany weekend! W najbliższych dniach mieszkańcy Rybnika będą mogli cieszyć się mnogością emocjonujących wydarzeń sportowych, które niewątpliwie dostarczą im niezapomnianych chwil. Od futbolu przez siatkówkę, po biegi i górską turystykę – każdy miłośnik ruchu znajdzie coś dla siebie. Przyjrzyjmy się, co dokładnie czeka na sympatyków różnych dyscyplin w najbliższy weekend.

Na otwarcie rozgrywek piłki nożnej kobiet TS ROW Rybnik podejmie MKS Myszków. Po przerwie zimowej i zmianie szkoleniowca na Romana Lazara, rybniczanki mają szansę poprawić swoją pozycję w tabeli – obecnie zajmują 5. miejsce z zaledwie dwupunktowym dystansem do lidera. Spotkanie na wyjeździe w Kamieniu będzie okazją do skrócenia tej różnicy.

W kolejnym punkcie programu, siatkarze Volley Rybnik spotkają się z Tyskim Klubem Siatkarskim na ostatnim meczu sezonu. Chociaż nie grają już o utrzymanie ani o awans do play off, mecz ten jest dla nich szansą na rewanż za porażkę jesienią. Na pewno trener Wojciech Kasperski odpowiednio przygotuje swoją drużynę do tego starcia.

Dla entuzjastów aktywności na świeżym powietrzu, atrakcją weekendu będzie Górska Rajza 2024. Tym razem uczestnicy wyruszą na trasę przez Mostů u Jablunkova, Girova aż do Jablunkova. „To nie tylko przechadzka przez piękne krajobrazy, ale także podróż przez historię i przyrodę naszego regionu” – mówi Edyta Czyżewska, główna organizatorka wydarzenia.

Dodatkowym atutem najbliższego weekendu jest przedłużenie sezonu na rybnickim lodowisku do 17 marca. Dzięki inwestycji w zadaszenie obiektu, mieszkańcy miasta będą mogli cieszyć się zimowymi rozrywkami przez kilka dodatkowych dni.

Wszystkie te wydarzenia pokazują, jak różnorodna i atrakcyjna jest oferta sportowa w Rybniku. Bez względu na preferencje – czy to piłka nożna, siatkówka, bieganie, czy aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu – zbliżający się weekend na pewno dostarczy mnóstwo emocji.