Program in vitro na Śląsku rozpoczął działalność: Pary starające się o dziecko mogą już dokonać rejestracji

Wszystkie małżeństwa oraz pary będące w związku, które napotykają na trudności w staraniach o potomstwo z powodu problemów z niepłodnością, powinny przyjąć do wiadomości kluczowe informacje. Od 14 marca, dokładnie od 14:00, można rozpocząć proces rejestracji w programie in vitro, który jest organizowany przez Województwo Śląskie we współpracy z kliniką in vitro InviMed w Katowicach.

Inauguracja programu została zapoczątkowana przez briefing odbywający się w budynku Sejmu Śląskiego. Spośród zaproszonych gości, na spotkaniu pojawili się wicemarszałkowie Anna Jedynak-Rykała i Łukasz Czopik. Z kolei ze strony Sejmiku, wydarzenie to miało swoje reprezentantki w osobach wiceprzewodniczącej Urszuli Koszutskiej oraz radnych Aliny Bednarz i Katarzyny Stachowicz.

Zarząd Województwa Śląskiego przeznaczył 20 milionów złotych na realizację i promocję tego programu aż do roku 2026, co przekłada się na 5 milionów złotych rocznie. Program jest skierowany do par związanych małżeńskie i partnerskie, które nie mogą skutecznie spłodzić dziecka i które przynależą do regionu Śląskiego.