Nietrzeźwa kierująca zatrzymana przez parę mundurowych – policjanta i funkcjonariuszkę Zakładu Karnego

W małopolskich Świerklanach doszło do nietypowego zdarzenia, które wywołało niemałe poruszenie. Kobieta w wieku 53 lat, będąca pod silnym wpływem alkoholu, zdecydowała się na jazdę samochodem. Jej stan nietrzeźwości potwierdziły badania, które wykazały aż ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Do incydentu doszło w niedzielne popołudnie, 3 marca. Nietrzeźwą kierującą zauważyła para składająca się z policjanta i jego żony – funkcjonariuszki Zakładu Karnego w Jastrzębiu-Zdroju. W tym dniu oboje mieli wolne od służby. Gdy zobaczyli, jak kobieta prowadzi samochód, niezwłocznie postanowili działać: uniemożliwili jej dalszą jazdę i powiadomili odpowiednie służby.

Ciekawostką jest to, że policjant wykonujący na co dzień swoją służbę w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju akurat tego dnia był poza służbą. Wraz z rodziną podróżował samochodem po ulicach Świerklan, gdy zauważył jadącą nieregularnie dacię. Zdecydowany na podjęcie interwencji, zmusił kierującą do zatrzymania. O całym zdarzeniu poinformowano dyżurnego rybnickiej komendy. Informacje te potwierdziła oficer prasowy KMP w Jastrzębiu-Zdroju, st.asp. Halina Semik.