Korzystna alternatywa dla najemców: Remontuj i zamieszkaj w jednym z 50 mieszkań w Rybniku

Przyszłych najemców czeka atrakcyjna oferta od Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej (ZGM) w Rybniku. Zostaje do dyspozycji ponad 50 mieszkań, które wymagają odświeżenia. Najemcy, którzy podpiszą umowę na wynajem na czas nieokreślony i podejmą się remontu, otrzymają klucze do swojego nowego domu.

– To jest propozycja stworzona z myślą o tych, którzy marzą o zamieszkaniu w Rybniku, dysponują środkami na remont, ale nie są w stanie lub nie chcą nabywać własności nieruchomości – wyjaśnia Piotr Kuczera, prezydent miasta Rybnik. – Duża część mieszkań oferowanych przez ZGM znajduje się w budynkach, które zostały już poddane gruntownym renowacjom, takim jak termomodernizacja czy wymiana niezbędnych instalacji. Osoby zainteresowane wynajmem konkretnej nieruchomości mogą ubiegać się o nią, pod warunkiem że podejmą się jej samodzielnego remontu. Prezydent dodaje: – Wszystkich, którym opłaty za wynajem na rynku komercyjnym wydają się zbyt wysokie, zachęcam do zapoznania się z naszą propozycją.

Zakres prac remontowych będzie różnił się w zależności od wybranego mieszkania. Demograficzne dane mieszkań objętych programem, informacje o lokalizacji, liczbie pokoi, metrażu, a także wytyczne i orientacyjne koszty przyszłego remontu są publikowane na stronie internetowej ZGM. Warto regularnie odwiedzać stronę, gdyż oferta jest aktualizowana co tydzień!

– Lokale do odświeżenia, które oferujemy do wynajmu, są rozsiane po różnych dzielnicach Rybnika. Atrakcyjne stawki najmu mogą stanowić korzystną alternatywę dla cen obowiązujących na rynku komercyjnym – podkreśla Joanna Fojcik, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. – Przyszli najemcy mogą liczyć na dodatkowe korzyści, takie jak zwolnienie z opłaty czynszowej podczas trwania remontu oraz brak konieczności wpłacania kaucji mieszkaniowej – dodaje dyrektorka.

Estymowany koszt remontu mieszkania oscyluje między 30 tys. zł a 85 tys. zł. Właśnie tyle najemcy będą musieli zainwestować w wynajmowaną nieruchomość, wykonując prace takie jak: odnowienie ścian i sufitów, wymiana podłóg, instalacja nowych systemów elektrycznych i sanitarnych, montaż urządzeń sanitarnych. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej zaznacza, że każdy najemca powinien zwrócić uwagę na wytyczne dotyczące remontu danego mieszkania, ponieważ muszą one być ściśle przestrzegane.

Na liście 50 dostępnych mieszkań znajdują się lokale jednopokojowe o powierzchni użytkowej od 22,24 m2 do 39,73 m2, dwupokojowe w granicach 35,46 m2 – 52,00 m2 oraz trzypokojowe o metrażu między 54,71 m2 a 64,74 m2.