W Bełku Straż Pożarna uratowała seniorke uwięzioną w płonącym domu

Podczas tragicznego pożaru budynku mieszkalnego, który miał miejsce w nocy 13 lutego w miejscowości Bełk, strażacy pokonali ogień i ocalili życie starszej kobiety. Akcja ratownicza rozgrywała się na ulicy Szerokiej, gdzie płonął dom jednorodzinny. Na miejscu zdarzenia pojawiło się 24 strażaków, którzy nie tylko stawiali czoło ogniu, ale również pomogli zawczasu ewakuować jedyną osobę znajdującą się w budynku.

Po otrzymaniu zgłoszenia o pożarze o godzinie 0.45, strażacy natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Jak powiedział asp. Wojciech Kasperzec z Komendy Miejskiej PSP w Rybniku, po przybyciu na miejsce potwierdzono, że pożar dotyczy pomieszczenia na parterze budynku. Dodatkowo, w jednym z pomieszczeń nieobjętych ogniem znaleziono starszą kobietę, którą natychmiast ewakuowano z dymiącego budynku.

Ofiara pożaru to 72-letnia kobieta. Po dramatycznej akcji ratowniczej została odwieziona do szpitala przez służby medyczne. Strażacy zmierzyli się z ogromem zadania, walczyli z pożarem przez ponad dwie godziny. Pomimo zaangażowania 5 zastępów straży pożarnej, składających się z 3 jednostek PSP i 2 OSP, przyczyna tragicznego pożaru nadal nie jest znana.

Całkowita wartość strat wyniosła około 5 tys. złotych. To przykre wydarzenie jest przypomnieniem o tym jak ważna jest rola strażaków, którzy dzięki swojemu poświęceniu ratują ludzkie życia.