Ogólnopolskie forum naukowe w Rybniku: "Narracja w edukacji, edukacji środowiskowej, terapii i rozwoju jednostki"

Już niedługo Wiśla stanie się miejscem spotkania nauki, terapii i edukacji podczas I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej. Wydarzenie to ma na celu zbadanie, jak wykorzystanie historii może wpłynąć na przemiany społeczne. Pierwsza taka konferencja w kraju skupiająca się na roli narracji w procesie edukacji i rozwoju.

Specjalne warunki dla bibliotekarzy z województwa śląskiego zostaną utworzone, a literacka uczta z Magdaleną Grzebałkowską stanowi punkt kulminacyjny. Wydarzenie jest zaplanowane jako symboliczny most łączący lokalną społeczność i świat akademicki, a także jako część obchodów Europejskiej Stolicy Nauki Katowice 2024.

Miejska Biblioteka Publiczna imienia Jana Śniegonia wraz z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach mają zaszczyt zapraszać do udziału w tym przełomowym wydarzeniu, które odbędzie się 6 i 7 marca 2024 roku. Przez dwa dni Wiśla zamieni się na platformę dla naukowców, edukatorów i terapeutów, którzy będą prowadzić badania na temat „Narracji w edukacji, edukacji środowiskowej, terapii i rozwoju jednostki”.

Organizatorzy proponują atrakcyjne warunki dla bibliotekarzy z regionu śląskiego. Ci, którzy potwierdzą swoją obecność do 12 lutego, będą mogli skorzystać z preferencyjnej stawki 200 zł. W ramach pakietu konferencyjnego uczestnicy będą mieli nie tylko dostęp do intrygujących prelekcji i debat, ale również będą mogli skorzystać z przerwy na lunch, przerwy na kawę oraz niepowtarzalnej kolacji literackiej. W wieczór 6 marca, w towarzystwie Magdaleny Grzebałkowskiej, odbędzie się wyjątkowe spotkanie łączące przyjemność literatury ze smakiem kuchni.

Szeroki zakres tematów przygotowanych przez organizatorów ma na celu ukazanie roli, jaką opowieści mogą pełnić w różnych sferach życia ludzkiego – od edukacji, poprzez terapię, aż po ogólny rozwój osobowy. Konferencja jest wyjątkową okazją do podzielenia się doświadczeniami i pogłębienia wiedzy na temat wykorzystania historii jako narzędzia wpływającego na społeczną świadomość i indywidualne procesy rozwojowe.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych, by nie przeoczyć tej wyjątkowej możliwości zdobycia nowych perspektyw i inspiracji. Przygotujcie się na niezapomniane doświadczenie, które połączy naukę, kulturę i rozwój osobisty, wprowadzając w magiczny świat opowieści, który ma moc zmieniania rzeczywistości.