Bezpłatne badania i edukacja zdrowotna podczas spotkania "Z sercem do Pacjenta" w Rybniku

21 lutego planowane jest wydarzenie edukacyjno-zdrowotne pod nazwą Klub Pacjenta. To bezpłatne spotkanie jest inicjatywą Fundacji „Z sercem do Pacjenta” należącej do Grupy American Heart of Poland. Organizatorzy przygotowali dla uczestników możliwość wykonania darmowych badań przesiewowych, a także omówienia ich wyników z ekspertami.

Zaproszenie do udziału w Klubie Pacjenta skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych zdobywaniem nowych informacji na temat zachowania zdrowego stylu życia i profilaktyki zdrowotnej. W trakcie tego spotkania poruszane będą tematy związane z aktywnością fizyczną oraz badaniami obrazowymi.

Bezcenne lekcje o zdrowiu rozpocznie prezentacją dr hab. n. med. Adam Janas, kardiolog z Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Tychach. Jego wykład nosi tytuł „Zdrowy wysiłek fizyczny u seniorów”. Konieczność prowadzenia zdrowego stylu życia, obejmującego odpowiednią dietę, regularną aktywność fizyczną, unikanie alkoholu i palenia tytoniu, często pomijana jest w codziennym życiu, a jest to kluczowe dla prewencji chorób cywilizacyjnych. „Klub Pacjenta w Rybniku to idealne miejsce, aby uzyskać informacje na temat działań profilaktycznych przeciwko chorobom cywilizacyjnym. Poruszymy również istotną kwestię dotyczącą prawidłowego przygotowania do badań obrazowych. Niejednokrotnie pacjenci nie są pewni, jak się do nich przygotować, co może stanowić źródło niepotrzebnego stresu i wpływać na dokładność wyników badania. Ten aspekt omówi Paweł Chabiński, elektroradiolog z Grupy American Heart of Poland”, wyjaśnia Katarzyna Kucia-Garncarczyk, prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”.