Sygnalizacja świetlna w końcu pojawi się na skrzyżowaniu Racławicka-Sportowa w Niewiadomiu

Znane od lat z powodu licznych zdarzeń drogowych, niebezpieczne skrzyżowanie ulic Racławicka i Sportowa w mieście Niewiadom, wkrótce zostanie wyposażone w sygnalizację świetlną. Ruch na tym skrzyżowaniu, mimo istniejących znaków drogowych, często jest źródłem konfliktów i kolizji, co sprawia, że to miejsce uznawane jest za jedno z najbardziej newralgicznych punktów na drogowej mapie Rybnika.

Przyczyny powtarzających się wypadków są zróżnicowane – od niestosowania się do obowiązującej sygnalizacji i nadmiernej prędkości, po brak ostrożności ze strony kierowców. Bez względu na przyczynę, rezultat jest niestety zawsze ten sam – kolejne kolizje.

Już w styczniu poprzedniego roku informowaliśmy naszych czytelników o decyzji magistratu dotyczącej instalacji sygnalizacji świetlnej na omawianym skrzyżowaniu. Decyzja ta była odpowiedzią na liczne skargi i narzekania mieszkańców zaniepokojonych stałą sytuacją na drogach. Pomimo upływu już ponad roku od tego czasu, światła na skrzyżowaniu nadal nie zostały zainstalowane.