23-letni pieszy ranny po potrąceniu na oznakowanym przejściu dla pieszych w Rybniku

Wczoraj, rybnicka policja prowadziła postępowanie w sprawie wypadku drogowego, jaki miał miejsce na ulicy 1 Maja w Rybniku. W wyniku tego tragicznego zdarzenia, 23-letni mężczyzna przekraczający drogę na przejściu dla pieszych, odniósł obrażenia. Kierujący pojazdem osobowym został zatrzymany przez funkcjonariuszy za poważne złamanie przepisów ruchu drogowego, a jego prawo jazdy zostało tymczasowo odebrane. Policja wyraża jeszcze raz apel do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności na drodze, szczególnie podczas zbliżania się do skrzyżowań, przejść dla pieszych oraz przystanków autobusowych.

Wypadek zdarzył się wczoraj, około godziny 17:15, na wyznaczonym pasie dla pieszych na ulicy 1 Maja. Śledczy z rybnickiej drogówki ustalili, że 37-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Renault jechał w kierunku Świerklan, kiedy to potrącił 23-letniego mężczyznę przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych. Szczegółowe przyczyny oraz okoliczności tego wypadku są obecnie badane przez funkcjonariuszy z rybnickiego posterunku policji.

Policjanci nadal przypominają kierowcom o ich obowiązkach, które często są ignorowane, co prowadzi do niebezpiecznych wypadków, zwłaszcza z udziałem pieszych. Zawsze, gdy zbliżamy się do oznaczonego przejścia dla pieszych lub skrzyżowania, powinniśmy zwolnić i zachować szczególną ostrożność. Należy także obserwować to, co dzieje się poza pasem ruchu i być gotowym na ewentualne wejście pieszego na jezdnię. Tylko takie postępowanie może zapobiec potencjalnym zdarzeniom drogowym.