Apel o bezpieczeństwo i rozwagę na drogach po tragicznym wypadku z udziałem pieszej w Rybniku

W Rybniku, na ulicy Gliwickiej, doszło do groźnego zdarzenia drogowego, które obecnie jest poddane analizie przez miejscową policję. W wyniku tego nieszczęśliwego wypadku, 69-letnia kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych przez 33-letniego mężczyznę prowadzącego pojazd marki Ford. Kobieta, mieszkanka Rybnika, została przetransportowana do szpitala z powodu odniesionych obrażeń. W związku z tym zdarzeniem, funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności oraz przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Pragną przypomnieć, że nasze postępowanie na drodze ma fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Miejsce tego tragicznego zdarzenia to Rybnik, ulica Gliwicka. Do zdarzenia doszło poprzedniego dnia, około 21:20 na oznakowanym przejściu dla pieszych. Mężczyzna kierujący fordem, jadąc w stronę Ronda Gliwickiego, nie ustąpił pierwszeństwa 69-letniej kobiecie przechodzącej z lewej na prawą stronę jezdni. W wyniku zderzenia kobieta odniosła obrażenia i została przewieziona do szpitala. Sprawę bada teraz policja, która prowadzi postępowanie przygotowawcze.

Policjanci wyróżniają obecne warunki drogowe oraz szybko zapadający zmrok jako dodatkowe czynniki zwiększające ryzyko na drodze. Podkreślają, że warunki atmosferyczne, takie jak opady śniegu czy deszcz, mogą wydłużyć drogę hamowania samochodu. Szczególnie apelują o ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych – to właśnie piesi są najbardziej narażeni na tragiczne w skutkach wypadki. Również piesi powinni pamiętać o ograniczonym zaufaniu do kierowców – mimo pierwszeństwa na przejściu, zawsze warto upewnić się, czy przejście jest bezpieczne. Policja zachęca również do korzystania z elementów odblaskowych, nawet tam, gdzie nie są one wymagane przez przepisy. Dzięki nim piesi są lepiej widoczni dla kierowców, nawet podczas złych warunków pogodowych czy po zmroku. Przypominają, że nasze bezpieczeństwo jest w dużej mierze w naszych rękach.

Każde zachowanie na drodze ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Dlatego ważne jest, aby każdy z nas dokładał wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczną podróż dla siebie i innych.