Wkrótce rozpocznie się proces rekrutacji do przedszkoli: Co rodzice powinni wiedzieć?

Od 4 do 15 marca br. platforma rekrutacyjna dla rodziców chcących zapisać swoje dzieci do przedszkola będzie dostępna online. To rokroczne postępowanie ma na celu zaopiekowanie się wolnymi miejscami w przedszkolach.

Ale co z rodzicami, których dzieci już uczęszczają do przedszkola? Oni mają zagwarantowane miejsce dla swojego dziecka i nie muszą uczestniczyć w procesie rekrutacji. Ich jedynym obowiązkiem jest potwierdzenie chęci kontynuacji edukacji przedszkolnej między 12 a 23 lutego.

Rodzice, którzy po raz pierwszy zamierzają zapisać swoje dziecko do przedszkola, będą mogli skorzystać z formularza elektronicznego. Po jego wydrukowaniu i podpisaniu, muszą go złożyć wraz z dodatkowymi oświadczeniami w wybranym przez siebie przedszkolu.

W Rybniku, gdzie wszystkie przedszkola prowadzone są przez Miasto, dostępnych jest 4950 miejsc. Jednak około 1350 miejsc będzie dostępnych dla nowych rekrutów, ponieważ reszta miejsc zostanie zajęta przez dzieci, które już uczęszczają do przedszkola.

Na koniec, warto zauważyć, że w tym roku po raz pierwszy dostępne będą nowe sale przedszkolne w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 im. Jana Pawła II na ulicy Bernarda Kuglera w dzielnicy Ochojec. Wierzymy, że ukończenie tej inwestycji pomoże rozwiązać problem braku miejsc w przedszkolach nie tylko w dzielnicy Ochojec, ale także w Golejowie.