Czy w Rybniku rzeczywiście pojawi się ławka za 50 tysięcy złotych?

Mieszkańcy Rybnika od dłuższego czasu są zdziwieni informacjami na temat planowanej ławki, która ma pojawić się na terenie Rybnika. Przede wszystkim dziwią wszystkich koszty, które mają zostać pokryte przez miasto. Okazuje się, że nowa ławka z ozdobnym drzewem ma pochłonąć aż 50 tysięcy złotych. Czy to prawda?

Nowa ławka z ozdobnym drzewem w Rybniku

Informacje o nowej ławce z ozdobnym drzewem na terenie Rybnika jest jak najbardziej prawdziwa. I co ciekawe, koszt ławki w wysokości 50 tysięcy złotych również jest rzeczywisty. W tej sprawie wypowiedział się sam magistrat, który potwierdził te informacje.

Nowa ławka z drzewem w środku ma pojawić się jeszcze w 2022 roku. Jej koszt związany jest z wieloma aspektami, z powodu których jest on taki a nie inny. Większość mieszkańców myślało, że jest to po prostu nieprawdziwa informacja, plotka i coś tutaj nie pasuje. Okazuje się jednak, że w Rybniku rzeczywiście zostanie przeprowadzona taka inwestycja. W związku z tym wielu mieszkańców wyraziło swoje niezadowolenie w mediach społecznościowych.

W internecie oraz wśród rozmów mieszkańców od razu pojawiły się komentarze, jakoby miasto bardzo nierozsądnie dysponuje pieniędzmi. Mówi się, że zamiast pancernej ławki z drzewem w środku, zdecydowanie lepszą inwestycją byłoby nowe oświetlenie jakiegokolwiek przejścia dla pieszych, dzięki czemu zwiększyłoby się bezpieczeństwo pieszych oraz wszystkich uczestników ruchu drogowego.