OSP Rybnik Chwałęcice z nowym wozem strażackim

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki Opel Movano trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w dzielnicy Chwałęcice. Pojazd strażacki został sfinansowany przez Miasto Rybnik. Łącznie z miastowego budżetu przeznaczono na tę inwestycję kwotę w wysokości 184 800 zł. Środki na samochód pochodzą również z budżetu Województwa Śląskiego, które dofinansowało ten zakup kwotą 175 000 zł.

Nowoczesny pojazd strażacki dla OSP Chwałęcice

Samochód dla Ochotniczej Straży Pożarnej w dzielnicy Chwałęcice to nowoczesny pojazd, który opuścił fabrykę dnia 25 listopada 2021 roku. Jest on wyposażony w silnik o mocy 120 KW oraz napęd 4×2. Pojazd spełnia restrykcyjne wymogi EURO 6. Wyposażenie samochodu strażackiego to m.in. zbiornik wody, który pomieści 1000 m3, a także zbiornik o pojemności 100 litrów na pianotwórczy środek.

Oprócz tego w pojeździe można znaleźć również wodno-pianowy agregat wysokociśnieniowy wraz z pompą, której wydajność to minimum 80 litrów na minutę. Bardzo przydatnym wyposażeniem niewątpliwie jest również znajdująca się w pojeździe zestaw radiotelefonów, oświetleniowy maszt oraz specjalistyczna wyciągarka z elektrycznym napędem.

Przypomnijmy, że nowy Opel Movano zakupiono w miejsce wysłużonego Lublina z 1999 roku. Stary wóz strażacki wciąż będzie jednak w użyciu, jednak teraz będzie on służył dla OSP Popielów. Nowe wozy strażackie otrzymały także jednostki z województwa zachodniopomorskiego, o czym więcej na stronie infobialogard.pl.