Brak czujników powietrza w Rybniku. Dlaczego czujniki nie działają?

Na terenie Rybnika oraz wielu innych miast na południu Polski znajdują się czujniki powietrza. Ich zadaniem jest przekazywanie informacji na temat jakości powietrza w danym regionie. Do tej pory zainteresowani mogli obserwować odczyty czujników na stronie internetowej mapy Airly. Od jakiegoś czasu nie ma tam jednak poglądu dla miasta Rybnik. Co jest tego powodem?

Niedziałające czujniki powietrza w Rybniku

Od dłuższego czasu na mapie Airly można było obserwować pogląd czujników powietrza zlokalizowanych na terenie Rybnika. Dostawca nawiązywał nawet nowe współprace. Oprócz tego takie miasta jak Dębica również wprowadzały w życie program „czyste powietrze”. Łącznie na mapie widniało 27 czujników. Od jakiegoś czasu czujniki jednak nie znajdują się na mapie Airly. Mieszkańcy oraz zainteresowani zastanawiali się, co dokładnie jest powodem takiej a nie innej sytuacji.

Na to pytanie odpowiedź udzielił rybnicki magistrat. Okazało się, że powodem braku poglądu czujników na mapie Airly oraz brak odczytów jest skutkiem zakończenia współpracy z dostawcą usługi, a więc krakowską firmą Airly Sp. z o.o. W ramach prowadzonych obecnie zmian już niedługo nawiązana zostanie współpraca z nowym dostawcę usługi.

Nowy dostawca usługi, dzięki któremu ponownie będzie prowadzony odczyt z czujników powietrza

Już niedługo ponownie będzie można śledzić odczyty czujników powietrza w Rybniku oraz sprawdzać jakość powietrza w regionie. Miasto w najbliższym czasie podpisze umowę z nowym dostawcą usługi. Na kolejne 24 miesiące miasto zwiąże się z Global Innovative Solutions z Katowic. Jak przekazał magistrat miasta, oferta wspomnianej firmy z Katowic okazała się po prostu najbardziej korzystna pod względem cenowym.