Potrącenie 14-latka przez autobus. Policjantom udało się odnaleźć kierowcę autobusu

W środę 11 sierpnia doszło do zdarzenia drogowego. Całe zajście miało miejsce około godziny 11:00 przy ulicy 1-go Maja w Rybniku. Kierowca autobusu wykonując manewr wyprzedzania niestety potrącił 14-letniego rowerzystę. Kierowca autobusu odjechał, jednak policjantom udało się ustalić dane sprawcy wypadku.

Potrącenie rowerzysty przez autobus

Niebezpieczne zdarzenie drogowe, w którym wzięli udział autobus oraz rowerzysta mogło skończyć się znacznie poważniej. Jak dowiedzieli się policjanci, kierowca przegubowego autobusu miejskiego wykonując manewr wyprzedzania, w pewnym momencie potrącił rowerzystę, którym okazał się 14-letni chłopiec. Nastolatek wskutek uderzenia przewrócił się. Odniósł przy tym liczne obrażenia ciała. Służby medyczne przetransportowały go do szpitala, aby wykonać bardziej szczegółowe badania.

Policja poszukiwała kierowcę autobusu

Kierowcą autobusu okazał się 49-letni mężczyzna, który z niewiadomych względów wykonał niebezpieczny manewr i potrącił nastolatka. Świadkowie zdarzenia uważają, że kierowca pojazdu miejskiego najprawdopodobniej w ogóle nie zauważył, że kogokolwiek zahaczył. Stąd też po prostu pojechał on w dalszą trasę jak gdyby nigdy nic. Gdy udało się namierzyć kierowcę, to policja przebadała go również alkomatem. Był on trzeźwy.

Obecnie sprawą wciąż zajmuje się policja pod nadzorem prokuratora. Przy tej okoliczności policjanci z Rybnika apelują do wszystkich kierowców wszelkich pojazdów poruszających się w ruchu publicznym o to, aby starannie sprawdzali oni sytuację na drodze przy wykonywaniu jakiegokolwiek manewru. Zachowanie szczególnej ostrożności, uwagi, skupienia i rozwagi jest nad wyraz potrzebne szczególnie teraz w okresie letnim, gdy na drogach w całej Polsce można zauważyć wzmożony ruch drogowy.