Kradzieże katalizatorów w Rybniku i okolicach – zatrzymano sprawców

W ostatnim czasie w całej Polsce bardzo popularne stały się kradzieże katalizatorów. Podobne sytuacje miały miejsce również w Rybniku oraz okolicach. Od jakiegoś czasu policjanci starali się wyjaśnić, jak doszło do kradzieży kilku katalizatorów w okolicy. Udało się ustalić, że za kradzież co najmniej czterech katalizatorów odpowiedzialni są trzej obywatele Gruzji.

Katalizatory cennym łupem dla złodziei

Zapotrzebowanie na katalizatory jest coraz większe. Stąd też taki cel obrali sobie złodzieje części samochodowych. Policja w ostatnim czasie zmaga się z plagą takich kradzieży. Na policję regularnie zgłaszają się osoby, które padły ofiarą kradzieży katalizatorów.

W Rybniku oraz w okolicach ostatnio również dochodziło do takich sytuacji. Kradzieże miały miejsce m.in. na terenie miejscowości Knurów nieopodal Rybnika. I to właśnie tam zatrzymano trzech obywateli Gruzji, którzy będą odpowiadać za kradzież katalizatorów. Na ten moment policjanci udowodnili im cztery kradzieże. Obecnie Gruzini znajdują się w areszcie i czekają już na rozprawę.

Policja złapała przestępców

Bardzo pomocnym tropem w złapaniu złodziei katalizatorów w regionie były kamery. To właśnie one uchwyciły pojazd należący do osób, które dopuściły się kradzieży katalizatorów w centrum miasta. Śledczym udało się więc ustalić pojazd, którym poruszali się złodzieje.

Jeszcze tego samego dnia od momentu ustalenia pojazdu, policjantom udało się namierzyć samochód. Dzięki temu funkcjonariusz gliwickiej komendy z pomocą policjantów z Żor zatrzymali trzech mężczyzn, którzy znajdowali się w pojeździe. Byli to obywatele Gruzji w wieku 28, 30 oraz 42 lat. Gruzini już mają postawione zarzuty i obecnie spędzają czas w areszcie. Warto jednak dodać, że sprawa jest w pełni rozwojowa, a jeden z Gruzinów był już poszukiwany przez inną komendę policji. Złodzieje katalizatorów mogą za kratkami spędzić kilka lat. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.