Niebezpieczny wypadek z udziałem samochodu osobowego oraz rowerzystki

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło we wtorek 3 sierpnia w Rybniku. W Boguszowicach, a więc na jednej z dzielnic Rybnika, na ulicy Patriotów mężczyzna kierujący samochodem marki Fiat Seicento stracił panowanie nad pojazdem. Na wskutek tego wypadł z drogi, dachował, uderzył w przydrożne drzewo, a ostatecznie staranował również rowerzystkę.

Dachowanie i zderzenie z rowerzystką

Wypadek mający miejsce na ulicy Patriotów w Rybniku mniej więcej o godzinie 20:20 wyglądał bardzo niebezpiecznie. Udział w nim miała również rowerzystka, która w tamtym czasie przemieszczała się akurat drogą. Została ona uderzona przez samochód, nad którym panowanie stracił mężczyzna. Całe zajście miało miejsce na łuku drogi, gdzie z niewyjaśnionych przyczyn kierujący stracił panowanie nad pojazdem. Po dachowaniu oraz uderzeniu w drzewo, samochód pechowo trafił także w kobietę poruszającą się na rowerze.

Obyło się bez większych utrudnień drogowych

Na miejscu zdarzenia od razu pojawiły się odpowiednie służby bezpieczeństwa. Na szczęście dla pozostałych kierowców, ruch drogowy odbywał się przez cały czas dosyć płynnie. Zarówno policja, zespół ratownictwa medycznego, jak i straż pożarna przeszli do wykonywania swoich czynności.

Na wskutek zdarzenia zarówno kierowca samochodu marki Fiat Seicento, jak i kobieta jadąca na rowerze zostali przetransportowani do szpitala. Kierowca samochodu od razu został przebadany alkomatem. Był trzeźwy. Rowerzystki nie udało się przebadać, ponieważ ze względu na zły stan została ona od razu przetransportowana do szpitala.