Nadchodzą tegoroczne dożynki. Ponownie odbędą się bez korowodów, jednak będą gwiazdy muzyczne

Już niedługo zawitają do nas dożynki, które co roku odbywają się w wielu miejscowościach w całej Polsce. W powiecie rybnickim po raz kolejny zrezygnowano z przejazdów korowodów. Jest to identyczna sytuacja, która miała miejsce rok temu. Jednak tegoroczne dożynki będą obfitować w liczne imprezy. Na co dokładnie można liczyć w powiecie rybnickim?

Dożynki w Jejkowicach

Mieszkańcy Jejkowic w ramach dożynek będą mogli liczyć na tradycyjną mszę świętą. Co więcej emeryci oraz aktywni rolnicy będą mogli skorzystać z przygotowanego poczęstunku. Niestety w tym roku impreza w Jejkowicach odbędzie się bez korowodu, a także tradycyjnej biesiady zorganizowanej dla mieszkańców.

Co ciekawe do Jejkowic zawita jednak ogólnopolska gwiazda muzyczna. Otóż 29 sierpnia mieszkańcy będą mogli udać się na koncert Kamila Bednarka, który będzie gwiazdą wieczoru tego dnia.

Imprezy dożynkowe w Czerwionka-Leszczyny

Rządzący miastem Czerwionka-Leszczyny postanowili w każdym sołectwie gminy zorganizować kameralne uroczystości dożynkowe. W ramach uroczystości mieszkańcy poszczególnych miejscowości będą mogli uczestniczyć w lokalnych poczęstunkach, a także warsztatach kulinarnych. Co więcej w Bełku odbędzie się występ grupy teatralnej. Pojawi się również górnicza orkiestra, która będzie umilać wieczór wszystkim uczestnikom.

Dożynki w Gaszowicach

Niestety również i Gmina Gaszowice nie zorganizuje w tym roku tradycyjnego korowodu. Jednak mieszkańcy mogą liczyć na uroczystą mszę świętą, a następnie przemarsz do Ośrodka Kultury i Sportu w Gaszowicach. Tam odbędzie się uroczyste rozpoczęcie uroczystości i obchodów, a także wręczenie chlebów. Organizatorzy zapewnili także uczestnikom część artystyczną. Na scenie pojawi się m.in. zespół Top One oraz Grafit. Ponadto gospodynie będą mogły wziąć udział w specjalnym konkursie, który przeprowadzi fundacja Instytut Inicjatyw Lokalnych im. Waleriana Pańki.

Imprezy dożynkowe w Łyskach

W Gminie Łyski odbędą się uroczystości dożynkowe finansowane przez środki, które posiadają lokalni sołtysowie. Rządzący zaznaczają jednak, że tegoroczne obchody oraz imprezy nie będą tak bogate w różnego rodzaju wydarzenia i występy artystyczne jak w poprzednich latach. Mimo wszystko uroczystość się odbędzie, jednak konkretny plan zostanie oficjalnie ogłoszony dopiero w sierpniu.