22-letnia motocyklistka hospitalizowana po kolizji na ulicy Raciborskiej w Rybniku

Po godzinie 16-tej na ulicy Raciborskiej w mieście Rybnik doszło do zdarzenia drogowego. Młoda kobieta kierująca motocyklem okazała się poszkodowaną w tym incydencie i konieczne było jej przewiezienie do szpitala.

Wydarzenie miało miejsce po godzinie 16-tej, kiedy to służby policyjne otrzymały zgłoszenie o incydencie drogowym na rybnickiej ulicy o nazwie Raciborska. Sytuacja dotyczyła zderzenia pojazdu dwukołowego z samochodem osobowym. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Naczelnik starszy aspirant Bogusława Kobeszko z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku poinformowała, że o 16:05 na ulicy Raciborskiej przy numerze 107 doszło do tragicznego zdarzenia, w którym uczestniczyli motocyklista i kierowca samochodu osobowego. Policja na miejscu zajęła się natychmiastowym ustaleniem szczegółów i okoliczności tego zdarzenia. Ruch na tej części ulicy był prowadzony wahadłowo – dodała st. asp. Kobeszko. Według nieoficjalnych informacji, kierujący motocyklem został przekazany pod opiekę lekarzy i zabrany do szpitala.

Aktualizacja z godziny 20.00:

Po godzinie 17.00 ruch na ulicy Raciborskiej powrócił do normy i odbywał się w obu kierunkach. W wyniku kolizji poszkodowaną okazała się być motocyklistka, która została przewieziona do szpitala na pokładzie karetki pogotowia. Po ustaleniu szczegółów zdarzenia wykazało się, że zarówno osoba kierująca motocyklem jak i samochodem były kobietami, które były trzeźwe. Zdarzenie oficjalnie zakwalifikowano jako wypadek drogowy.

Służby policyjne po długotrwałym dochodzeniu ustaliły, że winą za zdarzenie obarczyć można 21-letnią mieszankę Rybnika, która kierowała samochodem osobowym i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu. Starszy aspirant Kobeszko poinformowała o sytuacji: „W okolicach godziny 16.00 policja udała się na miejsce zdarzenia na skrzyżowanie ulic Raciborska i Żytnia, gdzie doszło do incydentu. Winna sytuacji, 21-letnia kierująca Toyotą, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, z ulicy Żytniej na Raciborską, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu. W konsekwencji tych działań doszło do zderzenia z motocyklem prowadzonym przez 22-letnią mieszankę Rybnika, która jechała w kierunku Rydułtów, omijając z lewej strony inne pojazdy.”